ARCHIWUM

RELACJA Z TARGÓW ITM MACHTOOL 2012 W POZNANIU

W piątek (01.06) zakończyły się targi ITM 2012 w Poznaniu. Fabryka WAFO uczestniczyła w imprezie
po raz piąty, dając przybyłym gościom niepowtarzalną okazję przyjrzenia się z bliska maszynom oraz spotkania z handlowymi doradcami.

Duża frekwencja odwiedzających potwierdziła ożywienie w sektorze obrabiarkowym. Na stoisku WAFO jedną z ciekawszych atrakcji, budzących spore zainteresowanie była frezarka FNC 40C, wykonana
w nowej wersji z cyfrowym odczytem i zabudowaną przestrzenią roboczą. Jest to uniwersalna maszyna o konsolowym układzie konstrukcji, oparta na bazie korpusów żeliwnych, wyposażona we wrzeciona: pionowe i poziome. Frezarka znajduje zastosowanie na wydziałach remontowych, w narzędziowniach, prototypowniach i wydziałach produkcyjnych ale także ze względu na małe gabaryty i stosunkowo niską cenę w licznie powstających obecnie małych firmach, wykorzystujących do produkcji pomieszczenia
o małym metrażu. Dzięki dużej przestrzeni roboczej, zapewnia możliwość obróbki na małej gabarytowo maszynie stosunkowo dużych przedmiotów.

Ponadto na stoisku można było obejrzeć dobrze znane już klientom: wiertarkę słupową WRS 45/1
– o mocy napędu głównego 1,5 KW i maksymalnych obrotach 1 500 obr/min., idealną przy produkcji małoseryjnej i jednostkowej, jak również tokarkę TUW 36 o sztywnej i solidnej konstrukcji oraz precyzyjnym łożyskowaniu wrzeciona, umożliwiają zastosowanie tych obrabiarek zarówno do celów produkcyjnych, jak i narzędziowych oraz naprawczych.

Zarząd Warszawskiej Fabryki Obrabiarek pragnie serdecznie podziękować wszystkim przybyłym gościom za odwiedziny, obdarzenie nas zaufaniem i owocną, dotychczasową współpracę oraz zaprosić do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.